Jak vypadá život mimo velká města na severu země? Můžete tu narazit na tři věci: mlýny, malé vesničky a naprosto izolované statky uprostřed ničeho. Ve vesnicích je většina domů  z cihel a s doškovou střechou, kolem domů jsou vysázené živé ploty (nebo podivně zastřihávané stromy, které dělají stěnu) a před domem je vždycky nějak originálně upravená zahrádka. Tady ve waterlands má navíc každý druhý na pozemku vodní kanál nebo střechu potaženou rákosem a skoro každý tu chová nějaká zvířata.
Picture
Holandská zvláštnost, domy na venkově nemají patra, ale několikapatrové střechy. Největší střecha co jsme našli měla čtyři okna nad sebou a já osobně si myslím že je to docela škoda místa.
Picture
Většina domečků má v přízemí jen jednu obrovskou místnost a ta má obrovská okna úplně bez záclon, mléčnou fólii nebo roletu. Protože jsou si domy hodně podobné, občas je majitelé polepí obrázky, upraví zahradu nebo dají před dveře sochu, ale jinak moc kreativní nejsou. Třeba tu mají přísné památkáře.
Picture
Pokud má rodina zvířata, bydlí přímo vedle nich. Jejich domy se opravdu zeď o zeď dotýkají kravína, stáje, obory pro ovečky nebo třeba kurníků pro slepice a často jsou z ulice patřičně  "cítit". Je to venkov a chápu že mají problémy s místem, ale takové bydlení by mě nebavilo.
Picture
K domku patří i velké zahraniční auto, kolo, malá loďka, pes nebo hromada dětí. Hodně staré domy jsou ze dřeva a vrstvu rákosu mají prorostlou mechem, hodně starých stájí nebo kůlen je z plechu a prakticky bez oken. Autobus tu jezdí dvakrát denně, vlak má zastávku třeba 10 km daleko a hospůdky taky nehledejte, holanďani tam prostě nechodí.

Fotky: http://picasaweb.google.com/molicek/Waterlands?feat=directlinkLeave a Reply.