Druhý den v Amsterdamu byl věnovaný objevování a zabydlování. Vydali jsme se hledat expat centrum, zašli do projobs a manpower agentury, zjistili si informace o místních chip-kartách pro veřejnou dopravu, našli dva použitelné internetové obchůdky a pobočku Alberta, prostudovali Survival Guide, poslali CVčka a jazykové pasy personálním agenturám a podívali se na první byt. 

Byt je krásný, zrekonstruovaný, světlý a blízko centra, je ve třetím patře, patří k němu parkovací místo a má krásný výhled, ale nejsme jediní zájemci a nemá žádný nábytek. S nábytkem nebo bez něj, chtěli bysme ho. Postel a stůl se dá koupit v IKEA za městem.

V expat centru jsou docela hodní lidé. Dali nám příručku pro cizince žijící v zemi, kde najdete úplně všechno, co potřebujete vědět (bydlení, práce, nemocnice, kultura, doprava, taxi sazby, čísla na úřady, vodu i elektriku, školy pro cizince, potraviny a supermarkety a tak. Elektronicky ji nemáme, což je škoda dala bych ji sem.) a sjednali jsme si schůzku s paní, která nám pomůže hledat bydlení. Hned první večer nám poslala seznam internetích kaváren, abychom mohli zůstat v kontaktu :o) Byla hodná. Expat centrum najdete ve WTC centru, tram 5, metro 50 nebo 51, Station Zuid, blok F. 

(psáno 2. 3: 2010)
LenkaP
3/3/2010 02:09:27 am

Ahoj Jani a Mirku, vy jste teda detailiste. Popisujete to tak hezky, ze mam chut take nekam vyrazit:-). Myslim, ze by to hodne lidem mohlo ulehcit prvni orientaci i shaneni prace. Drzim palce, at se vam podari najmout si hezky byt:-)

Reply



Leave a Reply.