Lidl, Aldi - Pokud chcete nakupovat levně a nezáleží Vám zas tak moc na kvalitě, zajděte do Aldi. Prodejny jsou plné krabic na paletách, u pokladen najdete i rok staré čokoládové figurky, zelenina, vajíčka ani pivo nikdy neviděli lednici, mnoho základních druhů potravin tam chybí a všude je prach. Dobře, některé druhy bezpečných potravin jako dvoulitrové nápoje nebo balené sladké pečivo jsou tam opravdu velmi levné, ale my se Aldi radši vyhýbáme. Lidl a Spar fungují na podobném principu, ale mají toho víc a jsou čistší.   

Super de Broek, Plus - Broek je asi nejdražší supermarket co jsme zatím zkusili a přitom ho kvalitou odsuzujeme jen k průměru. Všechno co si běžně kupujeme je o dost dražší a často bez možnosti výběru, některé méně běžné věci nemají vůbec. Prodejny jsou veliké a najdete tu i květiny, drogerii, noviny a tak, ale moc jich není, viděla jsem zatím jen dvě. Plus je o něco menší a koupíte v něm jen potraviny a drogerii, ale cenově vyjde nastejno. 

Albert Heijn, Vomaar -  Albert je tu nejběžnější a také asi nejlepší supermarket v poměru cena/výkon. Prodejny najdete v každém městě a ceny potravin jsou možná vyšší, ale je z čeho vybírat, nic základního nechybí a všechno je vždycky čerstvé. Existují tři druhy prodejen, express, normal a XL. V těch nejmenších najdete jen základní věci, bagety, saláty, nápoje a noviny, v těch největších najdete kromě potravin i hotová jídla, grilovaná kuřata, diapotraviny, drogerii, knihy a papírnictví, květiny, noviny a spousty dalšího. Albert je tak veliký, že nabízí i online shop s dopravou domů a spousty potravin si vyrábí sám (jako to u nás dělá třeba Tesco). Chuťově jsou stejné nebo dokonce lepší než ostatní značky a o třetinu levnější. Vomaar je úplně stejně veliký jako Albert XL, jen je docela vzácný.

Náš klasický nákup: Ovocný juice, který je opravdu jen z ovoce a vody. Na každé lahvi je napsáno co je uvnitř a po kolika kusech a vyrábí ho jen Albert. Pudink, výhodné uzavíratelné litrové balení. Najdete tu mnoho druhů od vanilkového po duhové, ale všechny jsou strašně dobré. Kip salad nebo Ei salad, kuřecí salát s kari nebo vajíčkový. Oba dva jsou lehké, bez majonézy, chuťově moc dobré a kuřecí je opravdu s kusy masa. Cup soup, polévka do hrníčku. Těch tu existuje strašně moc od Alberta až po Maggi a nejlepší jsou žampiónové. Choco cake, čokoládová bábovka opět od Alberta. Zrovna tahle věc je daleko lepší než všechny ostatní bábovky na prodejně a o dost levnější. Pečivo tu umí francouzské i klasické, čisté i se semínky, tmavé i bílé a každý chleba je vždycky zabalený a nakrájený. Kousek sýra, tak 200 až 400 gramů. Sýrů je mnoho druhů a každý druh se ještě dělí podle stáří, ale kozí a mladý ementál nám chutnají nejvíc. Zeleninový mix podle chuti v sáčku. V Holandsku mají rádi sáčky plné už nakrájené zeleniny, které prostě vysypete na talíř a sníte. Výše popsaný nákup nám vydrží tak tři dny a vyjde zhruba na 15 euro.
Jitka Molnárová
4/5/2010 10:14:04 pm

To Aldi by mě tedy ihned odradilo!
Pozor tedy na to co kupujete!
Jen by jste se moc neodbývali!

Reply
Molik
4/6/2010 05:33:26 am

Musim se opravit, dneska jsme byli v Rotterdamu a Spar je pekny slusny cisty obchod, takze beru zpet.

ReplyLeave a Reply.