Naší další zastávkou byl Hoorn, což je středně velké přístavní městečko asi 60 km severovýchodně od Amsterdamu. Všechna Holandská města vypadají na první pohled stejně, ale při bližším zkoumání se vždycky něčím malým liší jako výška budov, velikost  oken nebo třeba šířka ulic a o Hoornu můžu říct, že je trošku “hranatější” než ty ostatní.
Picture
Všechno je takové geometrické, čtvercové nebo obdélníkové a hodně domů je bez klasické trojúhelníkové střechy, s okny velkými jak výkladní sříň. Na různých místech  můžete najít sochy rukou v okovech, kde je popisek samozřejmě holandsky, takže jen hádám že šlo o nějakou válku nebo ubližování a na náměstí je velká socha jakéhosi hrdiny. Nejen ty ruce v okovech, škaredé počasí a fakt, že v neděli jsou všechny ulice prázdné, protože holanďani prostě nechodí ven působí trošku strašidelně, ale i budovy a byty kolem centra jsou tmavé a prázdné a ten muž v županu.... Jen sem šla pomalu ulicí kolem kostela, uviděla ruce, vyfotila pár fotek, ohlédnu se a z úplně prázdného bytu s velikým oknem jako výloha na mě kouká jakýsi muž v županu a pantoflích.  No neměla jsem z toho vůbec dobrý pocit, asi přestávám koukat na psyhofilmy a horory :o)
Picture
Polovinou města se táhnou mola a doky pro velké lodě, ve kterých normálně bydlí lidé a některé cestičky mezi doky nejsou z dlaždic, ale z tisíců malých mušliček. Našli jsme jedno velké nádraží, univerzitu, sídla firem jako ING nebo Deloitte a dokonce pět otevřených restaurací, což je na neděli opravdu slušný výkon :o)
Picture
Hoorn je dobré místo a věřím tomu, že je tam přes týden a za sluníčka ještě líp, tak se zastavte až pojedete kolem.

Fotky: http://picasaweb.google.com/molicek/Hoorn?feat=directlinkLeave a Reply.