Keukenhof je největší květinový park v Evropě, který každoročně navštíví víc jak půl milionu lidí z celého světa a najdete ho zhruba 15 km severně od města Leiden v regionu Zuid-Holland. Zabírá i se skleníky skoro 30 hektarů, roste v něm 7 milónů květinek které jsou vysázené do více jak čtyř tisíc obrazců a nechybí ani jezírka, mlýny, skleníky, platany, suvenýry a restaurace. Návrháři pro park vybírají každý rok nějaké téma a letos je to Rusko.  
Picture
Mohla bych Vám teď začít opisovat celou knížku co jsme dostali při vstupu, protože věcí k vidění je tu strašně moc a udržovat takový park v chodu je docela věda, ale neudělám to. Koukněte se na fotky, řeknou Vám víc než nějaký článek :o) Mě osobně se tam líbilo, sluníčko svítilo, fotky se povedly a odpočinula sem si od toho večného hledání, takže za mě má park palec nahoru. Jediné co mi tu chybí jsou informace o tom, které rostlinky zrovna kvetou ještě dřív než se tam vydáte (třeba na webu), protože tulipánové pole bylo prázdné a já se na něj tak těšila, ale jinak si vážně nemám na co stěžovat.
Picture
Troška praktických informací nakonec: Park je otevřený jen dva měsíce v roce od března do května a celý ho projdete (i s focením) zhruba za tři hodiny. Vstup stojí dospělého 14 euro, dítě 7 euro, parkování stojí 6 euro, oběd 8 až 12 euro a všechny atrakce parku jsou zdarma. V areálu je několik budek ve kterých si můžete objednat tulipány, ale minimální odběr je 20 kusů a nemají je k dispozici na místě, jedna cibulka jakékoliv jiné rostlinky kterou mají na prodejně stojí 1 euro a víc. V obchodech se suvenýry najdete všechno možné od pohledů až po trička nebo ručně malované obrazy a balení čtyř sýrů tu prodávají za 19 euro, což je asi nejnižší cena v celém Holandsku. (Přímo na farmě chtěli za to samé balení 35 euro)

Fotky: http://picasaweb.google.com/molicek/Keukenhof?feat=directlink
Jitka Molnárová
4/2/2010 04:52:03 pm

No konečně nějaký květinový park!
Na tulipánky je ještě času dost, ale i tak mě parky dokážou oslovit.
Nechápu proč se zrovna nechali inspirovat Ruskem?!
Už se srašně těším na fotečky z parků plných tulipánů. A ty cibule jsou tedy fakt drahé!

Reply
Molik
4/2/2010 05:25:41 pm

No pockej, zadny vetsi kvetinovy park neexistuje :o) Vic tulipanu pohromade asi neuvidis, pokud tam nepojedeme za mesic jeste jednou... :o)

Reply
9/23/2012 09:22:24 pm

Nice post

ReplyLeave a Reply.