Space Expo najdete na okraji malého města jménem Noordwijk a že jste na místě poznáte hned z ulice, protože u hřiště leží solární panely, u vchodu stojí nafukovací vesmírná loď a na parkovišti čeká space train na svou první várku dětí.  Otevřeno je od desíti ráno do pěti odpoledne každý den kromě pondělí, za lístek zaplatíte 9.5 euro, space train stojí 3 eura, sluchátka pro audio tour stojí jedno euro a parkování je v areálu zdarma.    
Picture
Co je to Space Expo se hodně těžko popisuje jedním slovem. Není to muzeum, není to planetárium, je to něco jako IQ park v Liberci nebo Techmania v Plzni. Když vejdete dovnitř, čeká na Vás spousty informací, obrazů, kousků vesmírných lodí, interaktivních her, hádanek a kvízů, vzorků meteoritů nebo obrázků z družic a z těch větších věcí můžu jmenovat procházku vnitřkem raketoplánu, záznam prvního přistání na měsíci, otevřený přistávací modul po pádu do moře nebo zaslání fotky ve skafandru na e-mail.
Picture
Vnitřek není velký, ale někdo tu odvedl sakra dobrou práci a využil každý centimetr místa. Dokonce i takové dveře od WC nemají jen obyčejné panáčkové a panenkové označení, ale nákresy člověka z tabulky co byla ponechaná ve vesmíru, na stropě kavárny nejsou obyčejná světla, ale LEDky ve tvaru  souhvězdí a z obchodu se suvenýry leze kosmonaut ve skafandru... (Mimochodem, v suvenýrech mají stavebnice, hmyzí roboty, Star Wars lodě a malé Star Trekové postavičky klingona nebo doktorky Crusherové.)
Picture
Space Expo je úžasné, někde jsme tam nechali dvě hodiny času a ani nevíme jak :o)

Fotky: http://picasaweb.google.com/molicek/SpaceExpo?feat=directlink#
omi
04/08/2010 11:41pm

Wow, tu prochazku raketoplanem zavidim. Do toho IQ parku v Liberci budu muset vyrazit, to je s Babylonem uz druha vec, kterou bych chtel videt.

Reply
Molik
04/09/2010 12:28pm

Tak na co cekas :o) Chyt par trekkies a vyrazte treba tenhle vikend, do Liberce je to zlutobusem za chvilku

Reply
omi
04/11/2010 11:29pm

O vikendu byl sraz :) a ted sem nemocnej a pokousim se lecit :( Ale ja se tam dostanu :)

Reply
OlejMan
04/19/2010 11:28am

juchůůů zítra si tam zajedu :)

Reply
08/21/2012 10:11am

THX for info

Reply
09/24/2012 4:22am

Nice psot

Reply
09/18/2014 3:02am

Fajne blog.

ReplyLeave a Reply.