Budík, snídaně, servis, úřad práce, nákup,pozdní oběd, inzeráty, učení…  ani dneska jsme se nenudili. V servisu nás moc nepotěšili, protože objednali špatné okno a oprava bude o 150 euro dražší než jsme čekali, jenže co s tím můžeme dělat, potřebujeme trošku jiné okno než jsme si mysleli. Fólii samozřejmě strhli a bez “emergency window” nás pustit nechtěli, tak jsme odjeli s plexisklem a další pokus bude v úterý. Naštěstí je zahrnuté v ceně opravy, drží a je přes něj vidět.
Picture
Jedna dobrá zpráva, uznali nám podporu :o) Můžeme tu zůstat až do konce dubna, jenže nějakou práci už by to vážně chtělo a úřad práce nám s tím nepomůže. Protože jsme z IT oboru kde příležitosti jsou, používáme Internet a zaregistrovali jsme se u několika personálních agentur, zařadili nás do kategorie “samostatně aktivně hledajících” a popřáli nám hodně štěstí. Škoda té práce co mi utekla tři dny před příjezdem, všechno by teď  bylo mnohem jednodušší, protože když přijedete za prací a podepíšete smlouvu, dostanete všechno naservírované přímo pod nos (SOFI, účet, pojištění, bydlení a tak), bez práce jste na všechno sami. No ale to by nebylo o čem psát, že :o)

Jinak, při čekání na Mirka jsem si procházela letáky s nabídkami práce a v brožurce práce v zahraničí byly au-pair pobyty v Anglii, Německu nebo na Kypru a práce průvodců v Itálii, Španělsku, Litvě nebo na Slovensku, ale my zas nic. Naše města tu jsou spřátelená s každou druhou vesnicí, ale paní na úřadě ani neví jak napsat do kolonky země holandsky “Česká Republika”. Proč? Nemáme euro a nejsme zajímaví? Nejsme zajímaví pro studenty? A když jsme u těch studentů, dozvěděla jsem se zajímavou věc. Všichni studenti končí automaticky na úřadu práce a mají velké problemy si najít zaměstnání, protože firmy si cenní hlavně zkušeností a student se musí během školy naučit hodně věcí navíc, aby se někomu zalíbil. Třeba už jen ty jazyky, angličtina je tu naprosto běžná, takže v inzerátech hledají lidi se třemi i čtyřmi jazyky najednou. No, cestou na úřad  jsem Vám vyfotila pěkné piktogramy na silnici před školou u přechodu pro děti, které jsem zatím ještě nikde jinde neviděla
Picture
A ještě jednu fotku pro Vás mám. Včera na bruslích jsem vyfotila pár kilometrů za hotelem rozcestník, který ukazuje na nejbližší restauraci, kavárnu a muzeum v okolí a berte to jako důkaz, že tady vážně nic není :o) Nejsou tam čísla, ale nejbližší mlýn je tři kilometry daleko.
Picture
Větší fotky najdete v sekci Ostatní na Picase.

Hádanka na konec: Za posledních 14 dní přišel jen jeden jediný komentář a v anketě jsou celé tři hlasy, z toho jeden je náš. Počítadlo ukazuje 22 až 40 unikátních návštěv denně a příspěvky tu jsou minimálně každý druhý den. Co je špatně?
T.
3/26/2010 06:33:47 pm

Špatně není nic, já jsem psal komentáře i hlasoval. ...a chodím sem z každého počítače který zapnu :-)

Reply
Mirek
3/27/2010 12:53:45 am

To by mě zajímalo kdo je ten třetí hlasující? :)

Reply
Jitka Molnárová
3/27/2010 04:39:48 am

Je, ja vůbec netušila že se tu může něco psát? To jsou ty úplně blbý na pc :), je to tak malinký a janča mi nic neřekla. Já jsem chodím také každý den. a je to úžasné jak to tu všechno popisuješ!!!!! Afotky jsou moc hezké!!!!!

Reply
Srandista
3/27/2010 05:35:19 am

Ehm, pokial ma pamat neklame, nejaku odpoved v hlasovani som zanechal aj ja :)

ReplyLeave a Reply.