Rodiče, sourozenci a opatrní přátelé Vám určitě řeknou, že je hloupost odjíždět bez předem domluvené práce. Práce v Holandsku je a následující seznam linků Vám v hledání pomůže, ale nečekejte prosím, že na Vás budou stránky mluvit česky... 

Nejdůležitější odkaz pro hledání je http://www.xpatjobs.com

Pracovní agentury pro holandsky nemluvící 
http://ec.europa.eu/eures
http://www.undutchables.nl
http://www.projob.nl
http://www.hays.nl
http://www.career-abroad.com
http://www.kellyservices.com
http://www.dutchisnotrequired.nl
http://www.manpower.com
http://www.elanit.nl
http://www.uniquemls.com
http://www.sykes.com
http://www.bluelynx.nl

Job servery
http://www.carp.nl/
http://www.monsterboard.nl
http://www.jobbingmall.nl
http://www.jobnews.nl
http://www.vacaturebank.nl
http://www.medweb.nl
http://www.jobsinamsterdam.com

Další zdroje informací:
http://portal.mpsv.cz
http://eures.europa.eu
http://www.mfcr.cz
http://www.szw.nl
http://www.ind.nl                                                                                                 
http://www.werk.nl
http://www.holandsko.cz
http://yellowpages.goudengids.nl

Jinak uvědomte si prosím jednu věc: pokud plánujete odjezd víc jak měsíc dopředu tak jako my, místo Vám nikdo nezajistí a musíte počkat. Není to příjemné, ale pokaždé jsme dostali tu samou odpověď: Ozvěte se nejdříve tři týdny před odjezdem, až budete vědět, kde budete bydlet. Přitom bydlení také neseženete dřív jak pár týdnů dopředu, nikdo nebude držet byt měsíce, protože by mu utíkaly peníze. Holandské firmy se musí o své zaměstnance starat se vším všudy včetně ubytování a to nemají občas ani pro sebe, natož ho shánět pro cizince, budou po Vás při pohovoru chtít nějaký podepsaný doklad o tom, že bydlíte. Samozřejmě, může se stát, že jste pro firmu tak obrovský přínos, že si Vás stejně přizve, ale to bohužel (zatím) není náš případ.

Našli jsme hodně webů se specializací na dělníky nebo studenty a dozvěděli se o praktikách některých personálních agentur, které Vám sice seženou ubytování i práci "bez poplatků", ale za jejich ubytování si pak říkají hodně hodně neslušné peníze, takže si to vyberou zpět a ještě se pojistí že neutečete, protože bydlení se (hlavně studentům a dělníkům bez znalosti jazyka) hledá těžko. Specializované weby se nám vůbec neozvaly a nápad sehnat si agenturu jsme rychle zavrhli, takže je to jen na nás. Rada velvyslanectví ohledně podvodného přístupu agentur k lidem je ověřit si je přímo na úřadech v zemi... Leave a Reply.