Dneska jsme byli jen na malém výletě, protože venku zuří poctivé aprílové počasí a prst na mapě padl na město jménem Gouda, které je proslavené svými sýrovými trhy stejně jako Edam nebo Alkmaar. Ráda bych Vám o Goudě napsala nějaký pěkný článek, ale nemůžu - ani tady kromě sýrových trhů vůbec nic není a trhy budou až v červnu.
Picture
Tak jeden rozdíl tu je, Gouda je narozdíl od Edamu několikanásobně větší. Celé město je ale takové zašlé, neudržované a trošku špinavé. Dlaždičky na chodnících jsou popraskané a potažené mechem, budovy jsou šedivé a nahlé, místo vyzdobených oken najdete jen rolety, mlýny se opravují a hodně budov má dokonce barevné plastové balkóny, což taky nevypadá zrovna nejlíp. Na krajích města jsou klasické krabicové průmyslové budovy, vodní kanály uprostřed města jsou tmavé a prázdné a ostnatý řetěz před domem jsem také viděla úplně poprvé...  (viz obrázek níže)
Picture
Jestli tu budeme ještě v červnu, zajímalo by mě jak se Gouda změní až budou trhy, zatím najdete sýry jen na cedulích u dálnice a v sýrovém muzeu na náměstí. Ale poteším všechny závisláky na kofeinu -  centrum města je plné kaváren a obchůdků s kávou, které úžasně voní až na ulici, takže se máte rozhodně kam schovat, když počasí zrovna nepřeje :o) Ještě se sem vrátíme.

Fotky: http://picasaweb.google.com/molicek/Gouda?feat=directlink
Jitka Molnárová
4/2/2010 04:48:50 pm

To je strašné v tom počasí, ale pro někoho to kafíčko musí být skvělé, ten drát vypadá dost strašně před barákem.
škoda jen, že máte tak škaredé počasí!

Reply
Molik
4/2/2010 05:28:53 pm

Cele to mesto je takove divne a neni to jen kvuli dratu. Na namesti je bordel ze stanku, na turistu s fotakem se tam vylozene mraci a lip vypadaji prumyslove ctvrti na kraji nez samotne centrum...

Reply
5/9/2015 05:53:09 am

Nam sa pacilo, musim len a len odporucit

ReplyLeave a Reply.